INDEX

ARA BUSCA SEARCH

ÜYE OL

KATEGORİLER

Haziran 2024
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« Eyl    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
RSS

Arşiv : 'MODA KEDİSİ'


YETTİ VE BİTTİ

BASTA Y SE ACABÓ
ENOUGH AND OVER

Foto ©Aybige Mert
İlk kedim, 11 yaşında, Galatasaray Lisesi hazırlık sınıfında okurken, bir çarşamba günü okulun bahçesinde bulduğumuz ve bir avucun içini ancak dolduracak kadar küçük tekir Çarşamba’ydı. Bir süre sınıfta, Galatasaray’ın kapaklı sıralarında bakıp beslediğimiz, teneffüslerde bahçeye çıkardığımız, derslerde sıra aralarına saldığımız Çarşamba, sınıfta kimsede dikkat mikkat bırakmadığından, bir süre [...]

CAT ATELIER’NİN KEDİ KREASYONLARI

LAS CREACIONES DE GATO DE CAT ATELIER
CAT ATELIER’S CAT CREATIONS

Kedi milletinin de modası başka zarif oluyor. Sevgili Canan Aksu sayesinde haberdar oldum Cat Atelier’den. Pisiler için giysiler, şapkalar ve başka aksesuarlar tasarlayıp üreten Amerikalı Cat Atelier’nin ürünlerinin hepsi tek tek elde hazırlanıyor.
Markanın ürün mankeni ise Toki Nantucket isimli arkadaş. Arıza bakışlarına, duruşuna, havasına bayıldım bu [...]

KEDİLİ YÜKSÜKLER

DEDALES CON DISEÑO DE GATO
CAT DESIGNED THIMBLES
Foto ©Aybige Mert
Kedi Defteri’nin koleksiyonuna aralık ayında eklenen üç yeni İngiliz porseleni yüksük. Pili öldüğü için artık sadece masaüstünde kullanılan dizüstü bilgisayarımın klâvyesinin üzerine dizdim yan yana. Bakışıyoruz her gün bu üç arkadaşla.
Evimizin İngiliz’i Margaret’tan daha önce söz etmiştim Kedi Defteri’nde. Yukarıda fotoğraflarını gördüğünüz zatlar da, onun yaşamından insanlar. [...]

KEDİ DEFTERİ’NDEN 2. YAŞ HEDİYESİ

EL REGALO DE 2° ANIVERSARIO DEL CUADERNO DE GATO
THE CAT’S NOTEBOOK’S 2nd ANNIVERSARY GIFT
Foto ©Kerim Ökten
Kedi Defteri bugün, yayın hayatında ikinci yılını geride bırakıyor. Bunu da, geçen sene olduğu gibi, yine okurlarına küçük bir armağan vererek kutluyor.
Paris sokaklarında gezerken karşıma çıkan bu kedili mutfak önlüğünden Kedi Defteri okurlarına armağan etmek üzere iki tane almıştım. Bu [...]

PAUL&JOE’DAN KEDİ DESENLİ ELBİSE

ROPA CON DISEÑO DE GATO DE PAUL&JOE
CAT PRINT DRESS BY PAUL&JOE

Paul&Joe’dan kediseverler için şık bir dokunuş.
Kayık yakalı, kimono kollu, %100 ipek bu Paul&Joe marka elbiseye buradan ulaşabilirsiniz.

SASHA KOLİDENKO’DAN KEDİLİ BİLEZİKLER

LAS PULSERAS CON DISEÑOS DE GATO DE SASHA KOLIDENKO
CAT DESIGN BRACELETS BY SASHA KOLIDENKO

Moskova yakınlarındaki Naro-Fominsk’te yaşayan Rus tasarımcı Sasha Kolidenko’nun rengârenk illüstrasyonlarla bezeli bileziklerinin büyük bir bölümünün ilham kaynağı kediler.
Elinizin boyutuna ve istediğiniz ölçüye göre üretilen bu cıvıl cıvıl bileziklere buradan ulaşabilirsiniz.

SHEBBO DESIGN’DAN KEDİLERE DESTEK

APOYO DE SHEBBO DESIGN PARA LOS GATOS

SHEBBO DESIGN’S SUPPORT FOR THE CATS

Pasha isimli tatlı mı tatlı tekiriyle birlikte yaşayan Şebnem Ergün, Yedikule Hayvan Barınağı ile birlikte gerçekleştirdiği bir sosyal sorumluluk projesiyle, barınaktaki hayvanlara tasarımlarıyla destek oluyor.
İktisat bölümü mezunu olan Şebnem Ergün’ün, bir süre turizm ve teknoloji sektörlerinde çalıştıktan sonra, çocukluk tutkusu olan resme dönerek [...]

KEDİLİ YÜKSÜK

DEDAL CON DISEÑO DE GATO
CAT DESIGNED THIMBLE
Foto ©Aybige Mert
Kediler her yerde yine. Bu da koleksiyonun ilk kedili yüksüğü. İngiltere’nin, tarihi Roma hamamıyla meşhur, güzel ve turistik şehirlerinden Bath’a doğru uzandığımız bir yolculukta, Bath Katedrali’nin hediyelik eşya dükkânında çıktı karşıma bu kilise korosu çocuğu kılığındaki pisi. Ben de aldım eve geldim, artık bizim evde söylüyor ilahilerini.

HANDYDUO’DAN KEDİ KIŞ MODASI

LA MODA DE INVIERNO PARA LOS GATOS  POR HANDYDUO
CATS WINTER FASHION BY HANDYDUO

Havalar soğumaya başladı. Kışlıklar ortaya çıktı. Kedi camiasında da bir kış modası hareketliliği başladı. Eğer daha önce Kedi Defteri’nde sözünü ettiğim narin yapılı Sfenks kedilerden biriyle birlikte yaşıyorsanız ya da kediniz soğuğa karşı hassas ise, bu yelekler tam pisinize göre.
Litvanyalı HandyDuo markası tarafından [...]

NOVODECO’DAN KEDİLİ TAKILAR

LAS JOYAS CON DISEÑOS DE GATO DE NOVODECO
NOVODECO’S CAT DESIGN JEWELRY

Kediler şekilden şekle girmeye devam ediyor ve bu kez de bir takı tasarımcısının koleksiyonuna ilham veriyor.
Amerikalı tasarımcı Perrin Lam’in, kendi markası Novodeco için tasarladığı kedili broş koleksiyonu, retro ile modernin buluştuğu  çizgilerden oluşuyor.  Sıradışı çizgilere sahip Novodeco kedilerinin üretiminde, malzeme olarak akrilik kullanılmış.
Bu [...]